Dětské tábory u koní

17.01.2020

PŘIHLÁŠENÍ:

1.TURNUS 3.-9.7.2022 (Vaculíková N., Dudková D., Bláhová M., Jandová S., Drápová J., Němcová L., Ouřecká V., Mičíková N., Skryjová S.)  

2.TURNUS 17.-23.7.2022 (Huttová N., Čejková Š., Dvořáčková K., Červená V., Kružíková H., Soukupová V., Pazderková G., Pavlová N., Malá K., Zavřelová A., Dohnalová T., Ruprechtová S.)  

3.TURNUS 14.-20.8.2022 


  • Nástup: 15:00 hod
  • Odjezd: 10:00 hod

Prosíme všechny, aby s sebou dovezli originál přihlášky, potvrzení o bezinfekčnosti a prohlášení a kartičku pojišťovny.

V roce 2022 budeme pořádat již 5.ročník Dětských táborů u koní. Tábory probíhají přímo u nás na statku ve Lhotce u Žďáru nad Sázavou.

Hlavní náplní tábora je jízda na koni, práce s koňmi a kolem koní. Učíme anglický styl ježdění.

Součástí výuky jsou výcvikové lekce, vyjížďky přírodou a voltiž.

Výcvikové lekce většinou probíhají individuálně.

- Začátečníky učíme na lonži - dítě se učí základní sed na koni a vyzkouší si všechny chody koně (krok, klus, cval). Pokud je dítě šikovné zvládneme i základní povely jako je zastavení, pobídka do kroku, do klusu a do cvalu.

- Mírně pokročilé si vyzkoušíme na lonži a pokud vše zvládnou dle očekávání, tak se začneme učit ovládání koně po jízdárně, jízdárenské cviky a vyzkouší si třeba i nějaký skok přes křížek.

- Pokročilé se můžou věnovat základní drezuře nebo parkuru.

Součástí výuky jsou také vyjížďky přírodou - cca 1 hodinové okruhy, kde jsou začátečníci kvůli bezpečnosti vedeni a pokročilí mohou i bez vodiče. Vyjížďky probíhají na sedlech, na madlech a v případě zájmu i BEZ SEDEL! :)

Starší děti si mohou vyzkoušet práci ze země s koňmi (lonžování, ustupování apod.) 

V případě příznivého počasí si děti budou moci vyzkoušet plavení koní v nedalekém rybníce. Jako další bod na programu bude samozřejmě základní teorie o koních, která k tomu všemu patří.

Závěrem tábora bude připravena Jízda zručnosti, kde si děti zasoutěží a změří své síly! :)

Během tábora se budeme také věnovat dalším aktivitám - jako jsou různé soutěže, hry, hledání pokladu, tajenky, táboráky, apod. Dále je možnost navštívit místního včelaře, který dá dětem kratinkou přednášku o chovu včel. Děti dostanou speciální oblek a nakonec si mohou ochutnat med přímo z plástu! :) (není povinné!)

Děti jsou ubytované v 1. patře rodinného domu - dva pokoje s 6 palandami. Nutný pouze spacák/deka plus polštář. V přízemí mají vlastní jídelnu. Koupelna a WC pro děti se nachází v oddělené jednotce též v přízemí. Obědy dovážíme ze Žďáru nad Sázavou. Děti mají stravu 5x denně, někdy i 6x. (snídaně, dopolední svačinka, oběd, odpolední svačina (1-2x), večeře). Pitný režim po celý den. Pokud má vaše dítě nějaký speciální režim stravy (vegetarián/vegan prosím o různá doporučení stravy, abych se vyvarovali nedorozumění.)

Z předchozích zkušeností jsou bohužel telefony zakázány, ale ve středu si kdokoliv bude chtít, může zavolat či napsat domů. V případě nějakých problémů bude samozřejmě možnost volat kdykoliv.

Další novinkou bude "SPANÍ POD ŠIRÝM NEBEM". Tato aktivita nebude povinná a bude probíhat pouze za příznivého počasí.

Kapacita tábora: max. 12 dětí  

Termíny:

1. turnus - 3.-9. 7. 2022   cena: 6000 Kč, PRO POKROČILÉ * (již od 11 let - do 15 let, dle domluvy) - přednost mají účastníci z minulého roku. Teprve v případě, že termín neobsadí budou místa uvolněná pro další zájemce.

2. turnus - 17. -23.7. 2022   cena: 5500 Kč,  PRO ZAČÁTEČNÍKY A MÍRNĚ POKROČILÉ ** (již od 6 let - 12 let, dle domluvy) - přednost mají účastníci z minulého roku. Teprve v případě, že termín neobsadí budou místa uvolněná pro další zájemce.

3. turnus - 14.-20.8.2022   cena: 5500 Kč,  PRO VŠECHNY KATEGORIE (6-16 let)

*Pokročilí: jezdí sami v kroku, klusu, cvalu po jízdárně/v kruhovce. Umí alespoň částečně ovládat koně. Umí správně držet otěže a ani u cvalu se nechytá za sedlo či madla. Umí koně sám chytnout, nasadit ohlávku, nauzdit koně a s pomocí i nasedlat koně. 

**Začátečníci: nikdy neseděli na koni, či jeli pouze v kroku, klusu s vedením/zkoušeli na lonži. Jezdí v kruhovce, při rychlejších chodech se ještě přidržuje sedla. 

Cena tábora:

-pro začátečníky - 5500 Kč (cena je konečná, nejsme plátci DPH)

-pro pokročilé - 6000 Kč (cena je konečná, nejsme plátci DPH)

Pozn.: Tábor lze zaplatit celý do týdně od rezervace místa nebo na splátky:

-záloha do týdne od rezervace místa (2000 Kč) + zbývající částka do 15.5.2022

Slevy:

- účastníci jezdeckého klubu - sleva 200 Kč

- informujte se u svých pojišťoven a zaměstnavatelů - někteří poskytují příspěvky na tyto aktivity.

Možnosti platby:

- přímou platbou na účet: 736 541 002/ 5500 (VS - rodné číslo dítěte, do zprávy pro příjemce - příjmení dítěte a vybraný termín)

- složenkou typu A

- fakturou pro zaměstnavatele (v případě příspěvku)

Storno poplatky:

- do 15.5.2022 - storno poplatek 1500 Kč

- do 31.5.2022 - storno poplatek 2500 Kč

- po 31. 5. 2022 - storno poplatek 3500 Kč

- 14 dní před nástupem na tábor nelze uplatňovat nároky na vrácení peněz.

- Vážné zdravotní problémy, které se vyskytly nečekaně a těsně před nástupem na tábor, budou řešeny individuálně, například dohodou o změně termínu pobytu dítěte/ náhradu, NE VRÁCENÍM PENĚZ!!!.

Ačkoliv jsme pojištěni my i naši koně, doporučujeme každému dítěti uzavřít úrazové pojištění.

FOCENÍ BĚHEM CELÉHO TÁBORA SAMOZŘEJMOSTÍ.

Přihlášení na email: stajclaudie@gmail.com